Camionatul Raional 2016

Campionatul Raionului Cahul, ediţia 2016

Grupa „A”

 L Denumirea echipei J V E Î Gm Gs Dif. P
1 FC „DUNAREA” s. Giurgiulesti 1 1 0 0 11 2 9 3
2 FC „CRIHANA” s. Crihana Veche 1 1 0 0 10 3 7 3
3 FC „PRUT” s. Colibasi 0 0 0 0 0 0 0 0
4 FC „MANTA” s. Manta 2 0 0 2 5 21 -16 0

 

Grupa „B”

 L Denumirea echipei J V E Î Gm Gs Dif. P
1 FC „DACIA” s. Cotihana 2 2 0 0 14 2 12 6
2 FC „DSE” or. Cahul 2 2 0 0 15 4 11 6
3 FC „DACIA- BIM” or. Cahul 2 0 0 2 4 12 -8 0
4 FC „TRIUMF” s. Rosu 2 0 0 2 2 17 -15 0

 

Grupa „C”

 L Denumirea echipei J V E Î Gm Gs Dif. P
1 FC „SPARTAK” s. Moscovei 2 2 0 0 8 1 7 6
2 FC „BURLACU” s. Burlacu 2 1 0 1 10 7 3 3
3 FC „UNIC-TDS” s. Taraclia de S 2 1 0 1 4 9 -5 3
4 FC „VIITORUL” s. Tartaul de Sa 2 0 0 2 0 5 -5 0

Grupa „D”

 L Denumirea echipei J V E Î Gm Gs Dif. P
1 FC „HAIDUC” s. Baurci Moldoven 2 2 0 0 18 4 14 6
2 FC „ANDRIES” s. Andrusul de Su 2 1 0 1 9 12 -3 3
3 FC „FIESTA” s. Zirnesti 2 1 0 1 5 11 -6 3
4 FC „CUCOARA s. Cucoara 2 0 0 2 5 10 -5 0

Rezultatele meciurilor Grupa “A”

Data Etapa Gazde Oaspeţi SC OR
28.05.2016 I FC „MANTA” s. Manta FC „CRIHANA” s. Crihana Veche 3 10
04.06.2016 II FC „DUNAREA” s. Giurgiulesti FC „MANTA” s. Manta 11 2

Rezultatele meciurilor Grupa “B”

Data Etapa Gazde Oaspeţi SC OR
28.05.2016 I FC „TRIUMF” s. Rosu FC „DACIA” s. Cotihana 0 9
28.05.2016 I FC „DACIA- BIM” or. Cahul FC „DSE” or. Cahul 2 7
05.06.2016 II FC „DSE” or. Cahul FC „TRIUMF” s. Rosu 8 2
05.06.2016 II FC „DACIA” s. Cotihana FC „DACIA- BIM” or. Cahul 5 2

Rezultatele meciurilor Grupa “C”

Data Etapa Gazde Oaspeţi SC OR
29.05.2016 I FC „BURLACU” s. Burlacu FC „UNIC-TDS” s. Taraclia de S 9 2
29.05.2016 I FC „VIITORUL” s. Tartaul de Sa FC „SPARTAK” s. Moscovei 0 3
04.06.2016 II FC „SPARTAK” s. Moscovei FC „BURLACU” s. Burlacu 5 1
04.06.2016 II FC „UNIC-TDS” s. Taraclia de S FC „VIITORUL” s. Tartaul de Sa 2 0

Rezultatele meciurilor Grupa “D”

Data Etapa Gazde Oaspeţi SC OR
28.05.2016 I FC „FIESTA” s. Zirnesti FC „HAIDUC” s. Baurci Moldoven 0 8
28.05.2016 I FC „ANDRIES” s. Andrusul de Su FC „CUCOARA s. Cucoara 5 2
04.06.2016 II FC „HAIDUC” s. Baurci Moldoven FC „ANDRIES” s. Andrusul de Su 10 4
04.06.2016 II FC „CUCOARA s. Cucoara FC „FIESTA” s. Zirnesti 3 5

Golgheteri  Campionatul Raionului la Fotbal,

ediţia 2016

JUCĂTORUL ECHIPA Goluri marcate
Nume, Prenume 06.06.2016
1.       Badac Mihail FC „HAIDUC” s. Baurci Moldoven 9
2.       Asatrean Edgar FC «DACIA» s. Cotihana 5
3.       Balanel Mihai FC „DSE” or. Cahul 4
4.       Parfeni Nicolae FC „DACIA” s. Cotihana 4
5.       Iuraş Valeriu FC „DUNĂREA” s. Giurgiuleşti 4
6.       Gisca Gheorghe FC „MANTA” s. Manta 4